Haberler

YÖREX Fuarı’nda Erzincan standına yoğun ilgi

Erzincan’ın dünyaca ünlü yöresel değerleri Erzincan Bakırı, Erzincan Tulum Peyniri, Cimin Üzümü, Dermason Fasulyesi, Saruç ,Pestil ve Erzincan Maden Suyu ile 7. Yöresel Ürünler Fuarı’nda stant açan Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası’nın standına ilgi yoğun oldu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde, Antalya Ticaret Borsası (ATB) tarafından bu yıl 7.’si, 26- 30 Ekim 2016 tarihleri arasında Antalya Expo Center’da düzenlenecek olan Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) açıldı. ‘Sizin oranın nesi meşhur’ sloganıyla dikkatleri üzerine çeken fuarda, Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası bu yıl 7. kez stant açarak, kentin dünyaca ünlü meşhur değerlerini bir kez daha tanıtıyor.

ErzincanTulum Peyniri,Cimin Üzümü,

Türkiye’nin hatta dünyanın her yerinden YÖREX’e gelen ziyaretçiler, Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası’nın standında; El Emeği Göz Nuru motiflerinin ilmek ilmek işlendiği ve eşsiz işçiliğiyle dünyayı kendisine hayran bırakan Erzincan Bakırının yapılışına, Yiyenlerin bir, yemeyenlerin bin pişman olduğu, Meşhur Erzincan Tulum Peynirini, Meşhur Cimin üzümüne, Erzincan’ın meşhur saruç ve pestilin lezzetine ve Erzincan’ın meşhur suyu Erzincan Maden Suyuna tadına bakma imkanı buluyor.

ERZİNCAN TSO’NUN STANDINA İLGİ YOĞUN OLDU

YÖREX’in ilk gününde Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası’nın standına ilgi hayli yoğun oldu. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Antalya Valisi Münir Karaloğlu başta olmak üzere açılışa katılan protokol mensupları Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası’nın standını ziyaret ederek yöresel lezzetlerin tadına baktı. Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Ömer Akbaş ile Hayati Gürkan, Meclis Başkanı Mehmet Erkan Hatipoğlu, yönetim kurulu üyeleri Gökhan Ölmeztürk, Hüseyin Sekmen ve Mustafa Tanoğlu’nun sahipliği yaptığı stantta Tulum Peyniri Döneri de kesen protokol üyeleri, kesimin yaptıkları tulum peynirlerini vatandaşlara ikram etti. Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası’nın YÖREX standı, 30 Ekim 2016 Pazar akşamına kadar gezilebilecek.