Haberler

İstanbul Feshane’de Erzincan Rüzgarı

Erzincan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü olarak İstanbul Eyüp’te bulunan Feshane’de yapılan Erzincan Tanıtım Günlerinde yer aldık. Feshane’de açılan Erzincan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü standı adeta ziyaretçi akınına uğradı.

Binlerce vatandaşımızın ziyaret ettiği Erzincan Tanıtım Günlerinde Erzincan standtları büyük ilgi görürken, Erzincan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve 4 gün boyunca ziyaretçilere ikram edilen Erzincan Tulum Peyniri döneri büyük ilgi gördü. İzdihamın yaşandığı tulum peyniri döneri standının açılışını Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sırrı Yılmaz ve Devlet Demiryolları Eski Genel Müdürü Süleyman Karaman birlikte yaptılar. Erzincan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün hazırladığı tulum peynirinden tatmak isteyen vatandaşlar birbirleriyle yarıştı.

Erzincan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ziyaretçilere tulum peyniri, bal, leblebi, tandır ekmeği, çemiç, saruç ve yarma gibi ürünler ikram ederken, birçok ziyaretçiye de hediye çantaları dağıttı.

Birçok ulusal ve yerel TV kanalının haber bültenlerinde yer bulan standımız, ünlü bürokrat ve siyasetçilerden de ilgi gördü. TV kanallarında tulum peyniri döneri yetkililer tarafından tüm Türkiye’ye tanıtıldı.

Feshane’deki Erzincan Tanıtım Günlerini değerlendiren Erzincan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sırrı Yılmaz, amaçlarına ulaştıklarını ve Erzincan’ı en iyi şekilde tanıttıklarını söyledi. İl Müdürü Yılmaz şöyle konuştu. “Feshane’de düzenlenen Erzincan Tanıtım Günleri gerek Erzincan’ın gerekse Erzincan’ın tarımsal ürünlerinin tanıtımı açısından son derece faydalı olmuştur. Müdürlük olarak Erzincan’ın öne çıkan tarımsal ürünlerinin  tanıtımını yapmaya çalıştık bunda da başarılı olduğumuz kanısındayım. Standımızın başta Eski Ulaştırma Bakanımız Sayın Binali Yıldırım olmak üzere, İstanbul Valimiz Hasip Şahin, Erzincan Valimiz Süleyman Kahraman, Erzincan Belediye Başkanımız Cemalettin Başsoy, Eski TCDD Genel Müdürümüz Süleyman Karaman ve ismini zikredemediğim birçok devlet yetkilimizin ve İstanbul halkının standımızı ziyaret etmiş olmaları bizleri son derece mutlu etmiştir. İstanbul halkına sunduğumuz tulum peyniri dönerimiz gerek halkımızdan gerekse TV kanallarından yoğun ilgi gördü. Biz kurum olarak tarımsal ürünlerimizin tanıtımını en iyi şekilde yaptığımıza inanıyoruz”.

Yayın Tarihi : 11.3.2015